www.borutazo.hu » Hírek » Nemzetközi Böllérverseny 2012
Nemzetközi Böllérverseny 2012 

2012-01-19 | ÖS - Önkormányzati Sajtószolgálat (MTI)

2012. január 21-én, szombaton hamisítatlan falusi disznóvágásra várják az érdeklődőket Napkoron, a Napkorona Udvarházban! Az Észak-Alföldi Régió egyik legnagyobb idegenforgalmi rendezvénye tavaly több tízezer résztvevőt vonzott.

Először 2001-ben Napkor akkori polgármestere, Gáva János kezdeményezte a böllérverseny megszervezését. Ekkor még csak egy baráti társaság vágott néhány mangalicát, céljuk az volt, hogy népszerűsítsék a sertésfajtát. Ezután két évig a harangodi erdő napkori részén rendezték meg a versenyt, majd ezt követően a település belterületén lévő Kígyós adott otthont a rendezvénynek.

Nemzetközi Böllérverseny 2012

"A csapatokat baráti társaságok, cégek munkatársai, és települések egyaránt szerveznek minden évben.."

Ám mivel ekkor már 10-20 csapat is részt vett a böllérversenyen, a hely szűkösnek bizonyult. A következő évektől ezért szervezték a nagyszabású programsorozatot a Napkorona Udvarházban. A hely azóta is megfelelőnek bizonyult, az udvarház területén tavaly 40 ezer látogatót fogadtak.



A Napkori Nemzetközi Böllérversenyen csapatok mérik össze szúrásivágási és feldolgozási technikáikat. A versenyzők a népi hagyományoknak megfelelően készítik el a disznótor finomságait, pl. a hurkát, kolbászt vagy a mindig nagy népszerűségnek örvendő toroskáposztát. Kóstolási lehetőség mindig van a csapatoknál és a szervezők által felálított standokon is.

A hentesek választhatnak, mangalicát vagy hússertést vágnak, ám a versenyben csak azok vehetnek részt, akik mangalicát dolgoznak fel. A böllérek munkáját szakértő zsűri bírálja. Díjakat több kategóriában adnak. Többek között a legfinomabb hurkát, fogópálinkát, kolbászt és nem utolsó sorban a legízletesebb forralt bort díjazzák.

A csapatokat baráti társaságok, cégek munkatársai, és települések egyaránt szerveznek minden évben. Számos település induló versenyzői együtt érkeznek Napkor külföldi testvértelepülésének csapatával. Érkeznek résztvevők Erdélyből, Kárpátaljáróla Vajdaságból és a Felvidékről is.

A Napkorona Udvarház területén egy hatalmas rendezvénysátrat is felállítanak a szervezők, ahol a napjaink legnagyobb sztárvendégei szórakoztatják a nagyérdeműt. Az utat el sem téveszthetik a vendégek, ugyanis a Napkorona Udvarházhoz vezető utat táblákkal jelölik a szervezők.

A falusi hangulatot felelevenítő napkori böllérverseny az Észak-Alföldi Régió egyik legnagyobb idegenforgalmi rendezvényének számít, s rendelkezik a Magyar Turizmus Zrt. regionális igazgatóságának ajánlásával is.

Cimkék:disznóvágás, gasztronómia, fesztivál

Uniós szabályozás az ökológiai borok termelésére
Pezsgőgyár ad munkát az erdélyi magyaroknak
Márciusban Bécsbe gyűlnek a világ vezető borászatai
  2012-02-21 Szárnyal a francia bor
Szárnyal a francia bor
Egyre több bor fogy Kínában
Tovább nőttek Argentína és Chile külföldi boreladásai
Digitalizált borlap a Kempinskiben
Vida Pétert, 2011. Év Bortermelőjét ünnepelte a szakma
Történeti táj lett Tokaj-hegyalja
A furmintnak könnyű helyet találni az asztalon
első előző 1 2 3 4 5 6 következő utolsó
A lista folytatódik a következő oldalon!
Programajánló 
WSET borismereti tanfolyam Debrecenben
Bortanfolyam
Helyszín: Hotel Lycium****
Cím: 4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3.
Dátum: 2012-03-01 - 2012-03-03
VinCE Budapest, 2012
Borbemutató
Helyszín: Corinthia Hotel Budapest
Cím: 1073 Budapest, Erzsébet körút 43-49.
Dátum: 2012-03-23 - 2012-03-25
Időpont: 15:00 (első nap) - 21:00 (második nap) óráig
A világ borai, a bor világa tematikus borkóstoló mesterkurzus - CHARDONNAY
Tematikus kóstoló
Helyszín: Hotel Lycium****
Cím: 4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3.
Dátum: 2012-05-24 - 2012-05-24
Időpont: 18:00 órától
Borregatta-Borászregatta 2012
Sportrendezvény
Helyszín: Balatonfői Yacht Club
Cím: 8174 Balatonkenese, Főnix tér 3.
Dátum: 2012-06-29 - 2012-07-01
A világ borai, a bor világa tematikus borkóstoló mesterkurzus - TOSZKÁNA
Tematikus kóstoló
Helyszín: Hotel Lycium****
Cím: 4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3.
Dátum: 2012-09-20 - 2012-09-20
Időpont: 18:00 órától
WSET borismereti tanfolyam Debrecenben
Bortanfolyam
Helyszín: Hotel Lycium****
Cím: 4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3.
Dátum: 2012-11-02 - 2012-11-04
A világ borai, a bor világa tematikus borkóstoló mesterkurzus - TOKAJ
Tematikus kóstoló
Helyszín: Hotel Lycium****
Cím: 4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3.
Dátum: 2012-11-15 - 2012-11-15
Időpont: 18:00 órától
Ki-kicsoda? 
Birkás Zoltán

Birkás Zoltán
Birkás Pincészet
(Izsák)

Borvidék:
Kunsági borvidék

Szepsy István

Szepsy István

Borvidék:
Tokaji borvidék

Iváncsics Zoltán

Iváncsics Zoltán

Borvidék:
Soproni borvidék

Lisicza Sándor

Lisicza Sándor

Borvidék:
Pécsi borvidék

Fekete Mihály Endre

Fekete Mihály Endre

Borvidék:
Szekszárdi borvidék

Receptklub 

VÖRÖSBOROS MARHAPÖRKÖLT
Bográcsban az igazi

VÖRÖSBOROS MARHAPÖRKÖLT

Kifejezetten nyári ételnek tekintjük a vörösboros marha pörköltöt, már csak azért is mert a bográcsozás megkívánja a jó időt, és persze hol is készülhetne máshol egy igazi pörkölt, mint bográcsban.

[...]
Lexikon 

Taposókád

A szőlő taposásánál használt kád, általában fából készült.

Abcug

Fejtés. A német „nem kell” kifejezésből.Jelentése: le vele, ki vele, pereat!

Hébér

Lopó.